In 1932, een tijd waarin men zich eens per werk thuis in de teil liet zakken en het haar waste met groene zeep, richtte Andre de Jong een kapperzaak op die uitgroeide tot een goed lopende dames- en herenkapsalon met aanpalend een badhuis.
Voor de haarverzorging dacht hij aan een verbeterde shampoo die hij zelf samenstelde. Het resultaat was zo goed, dat hij besloot niet alleen voor zichzelf maar ook voor anderen te fabriceren. Zo ontstond naast zijn kapsalon een bescheiden fabriekje.’
In 1939 verkocht De Jong zijn producten al door aan collega’s. Zijn zoons Andre en Hugo trokken door de regio met tassen vol vaste en vloeibare brillantine, permanentvloeistoffen, permanentwikkels, haarwasmiddelen, tandpasta, nagellak, lipsticks, parfums, aftershave enzovoort. Er was zoveel vraag naar De Jongs producten dat hij in 1940 al drie vertegenwoordigers in dienst had. De vroegere kapsalon was uitgegroeid tot een ware onderneming.
Op 1 maart 1940 wordt Firma Andre de Jong en Zoon bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda ingeschreven. De handelsnaam luidt Parfumerie Andrélon.
In 1956 meldde Andrélon een doorbraak in de technologie van de haarverzorging. De Nederlandse huisvrouw ging kennis maken met de shampoo die ‘als bij toverslag mooie haar’ garandeert. In 1956 tekenen zich voor het eerst ook de contouren af van de gezinsshampoos die zo’n belangrijke rol zouden gaan spelen in het assortiment van Andrélon. De shampoos ‘Voor mooier blond haar’ en ‘Voor mooier donker haar’ zouden weer verdwijnen. Maar Ei shampoo (tegen dor en droog haar) en Milky shampoo (tegen vet haar) zouden tot de juwelen van Andrélon gaan behoren.
In 1963 werd voor de cosmetische sector de nieuwe vennootschap Andrélon Cosmetics N.V. opgericht, een 100% dochter van de houdstermaatschappij 'Beheermaatschappij De Jong N.V.', geleid door de beide zoons van Andre de Jong sr. Andrélon Cosmetics ging een eigen koers varen. De huisstijlwijziging leidde een periode in die zich zou kenmerken door een reeks van introducties, waarvan Douche Fris een van de eerste en zeker een van de bekendste is.
De jaren zeventig kenmerkten zich door een traag herstel van de recessie die was ingezet met de oliecrisis van 1973. Niettemin groeide de cosmeticamarkt gestaag – van een luxe product was cosmetica een gemeengoed geworden. Andrélon profiteerde hiervan en eind jaren zeventig was Andrélon marktleider! Mede werd dit bereikt door de introductie van Iedere Dag shampoo.
In 1998 is na lang onderzoek de nieuwe paarse fles geïntroduceerd. De fles die je nu ook in het schap ziet staan.